DÜNYA ÇAYEVİ

BOYUTLARI : 165 X 235
SAYFA SAYISI : 345
BASIM TARİHİ : 2012
EDİTÖR : Dilber Mine Ersöz
KAPAK TASARIM : Bilhan Ilgaz

YAZAR : Bilhan Ilgaz

              Dilber Mine Ersöz

FİYAT : 50.00 TL

 

 

Dünya Çay Evi, adlı eseri bir araya getirmek ve dünyaya sunmak bana sonsuz gurur veriyor.  Dünya piyasasında çay adına bir çok eser yazılmıştır.  Fakat böylesi  projenin de  kendisi  gibi  bir ilktir. Dünyada çay  adına üretim yapan,  çayı ile meşhur  ne  kadar  ülke  ve  çayları var  ise  hepsini  bu  eserde  buluşturduk.  Önemli fakat  unutulmaya yüz tutmuş, değerli fakat üzeri örtülmüş bilgileri de araştırıp kitabımıza dahil ettik.  Ettik ki  çay  ve çay kültürü hakkında gelecek nesillere kapsamlı ve doyurucu bir kaynak sağlamış olalım. Bizce insanlık tarihinden günümüze her topluluğun, her kültürün çaya bakış tarzı bizim için önemlidir ve  çay kültürünün  bir parçası olan her unsur kaydedilmeye değerdir.

Dünyaya bu eserle tüm çay kültürlerini bir araya getirerek gerçekten büyük bir hizmet vermekteyiz. Kültürün yanı sıra bir ürünün kıymetini belirlerken bir topluluğa iktisadi getirileri de önemlidir.Bir bardak çayın dünyadaki yeri, pazar payı her geçen gün büyüyor ve çay istatistiklerde çay üreten ülke ekonomilerine en büyük katkıyı sağlayan ürünler arasında geliyor. Hatta bazı ülkelerin en büyük iş imkanı sağlayan ve en büyük milli gelir sağlayan ürünü konumunda. Çay söz  konusu olduğunda çay ile ilgili ilkleri başarıp  tarihe  adını  yazdıranların  olması  gibi biz de  bu   eserimizle  bir   ilke   imza   atıyoruz.

Eserimiz   okundukça   çaya   ve   çay  kültürüne yapmaya   çalıştığımız    katkıdan  dolayı   tarihe geçip   dünyanın   her   yerinde   sonsuza   kadar  hatırlanacağımıza inanıyoruz.  Bizim   bu   çalışmayı    yaparkenki    en    büyük hedefimiz  çaya  ve  çay  kültürüne  çay  tarihine  bir  nebze  olsun  katkıda  bulunabilmektir.    En  büyük    ödülümüz de   yüz   yıllar   sonra     bile  okuyucularımızın   içlerinde   bir   memnuniyet duygusu uyandırabilmektir.  Eserimizde    ayrıca   çay   ile   ismi   geçen   tüm  ülkelerin  genel  bilgilerine de  yer  vermekl   bir  nevi   gönüllü   kültür    elçiliği de     yaptığımıza inanıyoruz.  Öyle ki  hayatımızda büyük öneme  sahip   çayı   tanırken   ismi  yeni   yeni  duyulan  hatta    hiç    duyulmamış   ama     çay     deyince  anılmadan  geçilemeyecek    ülkelerin de tanıtılmasını bir borç bildik.  Araştırmacı   yazar    kimliğine    sahip  bir   kişi  olarak   benim   tüm   eserlerimdeki   en   büyük gayem   iyi   yadedilmektir.   Herkes  gelir  geçer  ancak   ben   geride  hoş   bir  sada   bırakmanın gerekli  olduğuna   inananlardanım.   Kültürleri bir  çay  yaprağı altında birleştirmeye çalıştığım bu   eserimin  tüm   insanlığa,  kültürlere   ve de  anlamsız   çekişmeleri   bir    yana    bıraktırarak barışa  naçizane  katkıda bulunmasını içtenlikle dilerim.

DİLBER MİNE ERSÖZ' e bu eserde ve "Dünya Çay Evi" ndeki tüm katkılarından dolayı şükranlarımı iletirim.

 

 

Toptan satışlarda ve hayır için dağıtılacak alımlarda büyük indirimler yapılacaktır.

Böyle durumlarda lütfen bizi direk arayınız yada aşağıdaki  Email adreslerimize yazınız.

Tel İş : 021 589 94 42     Gsm : 0532 582 44 17  -  0539 654 55 79

Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 31 Mayıs 2013 20:26 )