İKİ YÜZLÜ DÜNYA

BOYUTLARI : 13,5 x 19,5 cm
SAYFA SAYISI : 130
BASIM TARİHİ : 2013
EDİTÖR : Dilber Mine Ersöz
KAPAK TASARIM : Bilhan Ilgaz
YAZAR :  Bilhan Ilgaz
FİYAT :  10.00 TL

Bu  eseri yazarken o kadar zorlandım ki, beni zorlayan zenginleri bulmak, araştırmak ya da nasıl kazandıklarını bilmek değildi. Mal varlıklarındaki paraları  nerelere harcayabileceklerini hesaplamaktı. Hatta derler ya zenginin parası fakirin çenesini yorarmış. Bizim de parmaklarımızı ve başımızı yordu. Asıl bizi yormaktan çok  üzdü desek daha doğru bir söz etmiş oluruz. Çünkü bu yazılanları eğer benim gibi aciz biri düşünebiliyorsa bunu neden kendileri düşünmüyor?  Ona da aslında doğru bir cevap buldum sanıyorum. Tok ne bilsin aç halinden derler ya işte bu söz de bunlar için söylenmiştir. Bu insanlar hayatlarını en lüks biçimde yaşarken ve belki de bir sabah kahvaltısına harcadıkları para ile abartısız söylüyorum bir yıl geçinebilecek aileler var. Yaratan bunun hesabını ona sormayacak mı?Bir yanda spor araba koleksiyonu olan biri, diğer yanda içecek su bulamayan bir garip... Bu uçurum insanı çok üzüyor. Bir tarafta zenginleştikçe zenginleşenler, diğer yanda devamlı tükenenler... Eee bunu biz mi yapıyoruz diyebilir okuyan bir zengin. Maalesef bu sorunun cevabı evet. Eğer bu dünyada aç, bîilaç, evsiz, muhtaç insanlar varsa suç bizdedir. Çünkü elinde olmayanın hakkı elinde olana verilmiştir. 
 
Bir hikaye anlatılır. Özetle şöyledir; Oldukça varlıklı bir adam akşam evine dönerken, yolda çok yoksul bir kıza rastlar. Vicdanı ona yardım etmesi gerektiğini fısıldar ama o yardım etmek istemez ve kendi kendini aklamak için suçu Rabbine atar; “Bana bu kadar varlık verdin Allah’ım onun için de bir şey yapabilirdin” der ve o an ruhunun derinliklerinde bir cevap duyar; “Yaptım, seni yarattım!”
 
Unutma ikimizin de sonunda gideceği 2 metrelik çukur. Farkımız ancak ben amerikan bezi dedikleri patiska bez ile gideceğim, sen ise biraz daha pahalı kumaş ile gideceksin. Aramızdaki zenginlik farkı bu kadar iken neden kendine gelmez ve gerçeği görmezsin? Sana tüm bu nimetleri Allah’ın verdiğini unutma ve ne kadar çok onun için verirsen Allah da sana mislini verir. Çünkü o sözünde durandır.
 
 

Toptan satışlarda ve hayır için dağıtılacak alımlarda büyük indirimler yapılacaktır.

Böyle durumlarda lütfen bizi direk arayınız yada aşağıdaki  Email adreslerimize yazınız.

Tel İş : 021 589 94 42     Gsm : 0532 582 44 17  -  0539 654 55 79

Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 22 Mayıs 2013 20:40 )