BÖYLEMİ GUSÜL ABDESTİ ALIYORSUNUZ?

BOYUTLARI : 13,5 x 19,5 cm
SAYFA SAYISI : 101
BASIM TARİHİ : 2013
EDİTÖR : Enes Ilgaz
KAPAK TASARIM : Bilhan Ilgaz
YAZAR : Bilhan Ilgaz
FİYAT : 5.00 TL

                                                  GUSÜL  ABDESTİ HAKKINDA NE KADAR BİLGİMİZ VAR?

Bu eserimizi okuduğunuzda gerçekten memnun kalacaksınız. Yaşı 30 veya 40 gelmiş ve halen bana yada hocalarımıza boy abdesti, gusül abdesti ve bunların aynı şey mi yada abdesti alış şekillerinde farklılık mı var diyen insanlarımız var. Bir vakit cünüp gezmek büyük günahlardan olduğu halde bilmeyen ve günlerce cünüp gezen insanlarımızda var.

Bakınız Efendimiz sav ne buyuruyor:
Şu üç şeye devam eden, gerçek dostumdur. Bunları terk eden de, gerçek düşmanımdır. Bu üç şey, namaz, oruç ve cünüplükten gusüldür. (Beyheki)
 
İşte gusül abdesti almak İslam dinindeki yeri ve önemi çok büyüktür. Cünüp olan kadın ve erkek, hayız ve nifastan kurtulan kadın yada farklı bir sebeple gusletmek zorunda kalan bir kişi ilk önüne gelen namaz vaktini kılacak zamana kadar hemen gusletmek zorundadır. Dinen ecri çok büyüktür. Gusül yapmamızın sebebi, cünüp olan kişi namaz abdesti de alamaz alamadığından  namaz kılamaz, gusül almak beden temizliği içinde çok önemlidir. Aslında gusül bize yıkanmayı da teşvik ediyor ve  beden  temizliğinin  İslam’daki  yerini  ortaya  koyuyor. Cinsel   birleşmeden, nifastan,  hayız’dan  yada  başka  sıhhı  bir durumdan dolayı yıkanmayan kişinin ten ine  yayılmış olan meni, kan yada buna benzer şeyler kuruduğunda bakteri oluşturur ve istemesekte  bize vereceği zararlardan korunmak içinde gusül yıkanmaya hemen teşvik eder. Buradan çıkan yine insan sağlığı içindir gusül. 
 
Eserimizde gusül ile ilgili akıl almayacak şeyler öğreneceksiniz, bir gusül almanın İslam’daki yerini bilenler büyükler  su olmadığında hemen yıkanmak için neler yapmışlar hayretle ve ibretle okuyacağınız tek eser. Unutmayalım ki cünüp olan kişiye rahmet melekleri yanaşmaz.Eserimiz sizi öyle sürükleyecek ki  okumaya asla doymayacaksınız. Tüm insanlığa faydalı olmasını diler İslam’ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun,amin...

Toptan satışlarda ve hayır için dağıtılacak alımlarda büyük indirimler yapılacaktır.

Böyle durumlarda lütfen bizi direk arayınız yada aşağıdaki  Email adreslerimize yazınız.

Tel İş : 021 589 94 42     Gsm : 0532 582 44 17  -  0539 654 55 79

Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 22 Mayıs 2013 20:41 )