MEHMET EMİN TOKADİ HZ.

BOYUTLARI : 13,5 x 19,5 cm
SAYFA SAYISI : 101
BASIM TARİHİ : 2013
EDİTÖR : Bilhan Ilgaz
KAPAK TASARIM : Bilhan Ilgaz
YAZAR : Bilhan Ilgaz
FİYAT : 5.00 TL

 

 
 
Mehmet Emin Tokâdi Hz, O evliyalar gülistanından bir güldür. O hidayet yolunun ışığı ve evliyaların hocasıdır. İstanbul’da Ashab-ı Kiram’dan sonra medfun bulunan üç büyük evliyadan biridir. Kalbini ve ruhunu kirlerden arındırmak isteyenlerin dergahıdır. Onun tesbihi o kadar büyük ki tesbihinin taneleri tâ kıyamete kadar uzanmıştır. Kim ki o tesbihin tanesine dokunsa, onu kıyamete kadar bırakmaz. Bu tesbihe dokunabilmenin tek şartı onun türbesini ziyaretle nasiplenmektir.
Mehmet Emin Tokâdi Hz, Mekke’de İmam-ı Rabbani Hz.’nin oğlunun talebesine (Ahmet Yekdes Cüryani Hz.) talebe olmustur. 3 sene orada kaldıktan sonra hocası artık İstanbul’a gitmesini istemiştir. Kendisinden son bir arzusunun olup olmadığını sormuştur. Mehmet Emin Tokâdi Hz.’de hocasından ayrılmadan önce dua istemiştir: “Benim vefatımdan sonra kabrime gelip bir Fatiha okuyanın vücudu cehennem ateşinde yanmasın.”
Bu dua istegi karşısında hocasına şu hadiseyi hatırlatmıştır: “Bir gün Resulallah Efendimiz (s.a.v.)’in yanına Cebrail (a.s.) geldi. ‘Ya Resulallah (sav) Ebu Bekir’in (r.anh) bir saatlik ibadeti yetmiş senelik ibadet hükmüne geçer’ dedi. Resulallah Efendimiz (s.a.v.) hemen Ebu Bekir (r.anh)’ı çağırdı. Geldiklerinde ‘Evde ne yapıyordun?’ diye sordu. Ebu Bekir Sıddık (r.a.) şöyle cevap verdi. ‘Ey Allah’ın Resulû (sav) hatırıma şu gelmişti. Hak Teala cenneti ve cehennemi yarattı. Her ikisini de dolduracağını takdir etti. Ya Resulallah(sav) ben de Hak Teala’dan vücudumu cehennemi dolduracak kadar büyük yapmasını diledim.”
Hocası kendisine şunları söyledi :” Vasiyet et ki vefatından sonra kabrini kolay bulunacak bir yere yapmasınlar. Virane bir yere defnetsinler. Kimse bilmesin.  Ancak, nasibi olanlar gelip bulsun, dua etsinler. Bu gelenler de senin duana mazhar olsunlar”. 
İşte dostlarım zaten bu eseri okuyorsanız ya nasiplisiniz ya da nasip olacaktır inşallah. Mehmet Emin Tokadi Hz’ni ben çok seviyorum. Rabbim sizleri de beni de ve bizden sonra ki nesillerimizi de onu hakkıyla ziyaret edip duasına mazhar olanlardan eylesin, amin.
 

Toptan satışlarda ve hayır için dağıtılacak alımlarda büyük indirimler yapılacaktır.

Böyle durumlarda lütfen bizi direk arayınız yada aşağıdaki  Email adreslerimize yazınız.

Tel İş : 021 589 94 42     Gsm : 0532 582 44 17  -  0539 654 55 79

Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 22 Mayıs 2013 20:41 )