YASİN

BOYUTLARI : 17.5 x 25 cm
SAYFA SAYISI :  82
BASIM TARİHİ : 2013
EDİTÖR :  Bilhan Ilgaz
KAPAK TASARIM : Bilhan Ilgaz
YAZAR : Bilhan Ilgaz
FİYAT : 2.50 TL

 

Kabİr  zİyaretİnde okunacak duâlar
Sünnete uygun ziyâret yapmak için abdest alınır. İki rekât namaz kılıp, sevabı meyyitin ruhuna gönderilir. Kabristana gelince, yer müsait ise, kıbleyi arkada bırakıp, meyyitin yüzüne karşı oturup selâm verilir. Ayak tarafında, ayakta durmak eftaldir. Kabre el, yüz sürülmez,  öpülmez, mum yakılmaz, çaput bağlanmaz. Kabirde, Bekara suresinin başı ve sonu,Yasîn-i şerif suresi,Tebâreke,Tekâsür, ihlâs-ı şerif ve Fâtiha veya bilinen sûreler okunup meyyide hediye edilir.
 
Hadis-i  şerifte buyuruldu ki, “Bir  müminin  kabrini  ziyâret ederken,  Allahümme  innî  es’elüke-bi-hurmet-i  Muhammed  aleyhisselâm en lâ tü’azzibe  hâzelmeyyit derse, o meyyitin azâbı kıyâmete kadar ref’ olur(kaldırılır)”
 
Kabristâna gelen bir kimse, ayakda, Esselâmü aleyküm, yâ Ehle dâr-il kavm-ilmü’minîn! İnnâ İnşâallahü  an karîbin biküm lâhikûn der. Sonra,  Besmele  ile  onbir  İhlâs  ve  bir  Fâtiha  okur. Sonra,  Allahümme  rabbel-ecsâdilbâliyeh,  vel-ızâmin  nahire-tilletî harecet mineddünyâ ve hiye bike mü’minetün, edhıl aleyhâ revhan min indike ve selâmen minnî, duâsını okumalıdır.
 

Toptan satışlarda ve hayır için dağıtılacak alımlarda büyük indirimler yapılacaktır.

Böyle durumlarda lütfen bizi direk arayınız yada aşağıdaki  Email adreslerimize yazınız.

Tel İş : 021 589 94 42     Gsm : 0532 582 44 17  -  0539 654 55 79

Email: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 22 Mayıs 2013 20:41 )